Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bełek
2019-06-22, 21:22
Furie
Autor Wiadomość
Bełek 
Szefostwo

Wysłany: 2019-06-16, 22:55   Furie

Furie
(Hai Phuong)

Kraj: Wietnam
Gatunek: thriller, akcja
Reżyseria: Le-Van Kiet

Opis:
Hai Phuong to była szefowa gangu, która po urodzeniu dziecka wyprowadziła się na wieś, aby prowadzić spokojne życie.
Kiedy jej córka zostaje porwana, musi się zmierzyć z własnymi demonami oraz bolesną przeszłością.

Trailer

Obsada:
Le Binh jako ojciec Hai Phuong
Pham Anh Khoa jako Truc
Veronica Ngo jako Hai Phuong
Thanh Nhien Phan jako Luong
Kim Long Thach jako Huy
Hoa Tran jako Thanh Soi
Cat Vy jako Mai

Tłumaczenie: Guraszka
Korekta: Bełek

Napisy
--> RAW <--

Ostatnio zmieniony przez ainer1985 2019-06-22, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

Damar3478 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-06-22, 22:31   

Kino sztuk walki z Wietnamu nie jest czymś, co często się widuje pomimo faktu, że rodowita sztuka walki (Vovinam) istnieje. Popularniejsze jest chińskie kung-fu, walki uliczne jak w starych dobrych filmach z HK (mam na myśli oczywiście lata '90) czy nawet tajskie muay thai. Oczywiście nie znaczy to, że vovinam należy lekceważyć, czy brać za mniej interesującą sztukę walki.

W każdym razie faktem jest, że w Wietnamie jest najmniej aktorów od takich filmów, dlatego ucieszyłem się, że mogłem po długiej przerwie zobaczyć Veronicę Ngo w nowej produkcji, gdzie skopie tyłki złym chłopcom...

...niestety trochę się zawiodłem. Najsłabszym elementem filmu jest scenariusz. Porwano jej córkę, no i trzeba samemu ją odnaleźć i wymierzyć sprawiedliwość. Scenariusz tak oklepany i że nie chciało się ani trochę dodać jakiejś innowacji, jakiegoś niespodziewanego zwrotu akcji, kompletnie nic. W pewnym momencie zaczynało mi to aż przypominać hollywoodzkie kino akcji - a gdy mam takie odczucie to znaczy, że jest już bardzo źle. Nie wiem, może to "zasługa" tego, że Netflix maczał tutaj swoje paluchy.

Jeśli chodzi o same walki to też nie były one jakieś świetne. Wiadomo, Veronica już nie taka młoda, więc trzeba było sporo ciosów zamaskować, żeby nadal jakoś to wyglądało. Na plus na pewno trzeba zaliczyć zdjęcia, piękne krajobrazy. Wietnam ma wiele pięknych miejsc i takich naturalnych i z samego zurbanizowanego centrum.

Jak dla mnie film był do obejrzenia, ale gdybym go nie obejrzał, to też bym nie żałował. Po prostu jeśli chodzi o sztuki walki mam większe wymagania co do filmu. O wiele lepiej obejrzeć z nią film z 2006 roku "Zbuntowany". Chciałbym, żeby tamten film miał taki poziom jak ten. Ale jeśli nie macie zbyt dużych wymagań, a chcecie sobie coś odmienić to ten film może być dobrą rekomendacją. Przecież nie często spotyka się takie filmy. Dzięki za tłumaczenie i korektę.

P.S swoją drogą ciekawe gdzie się Johnny Nguyen podział. Zawsze razem z Veronicą występował. Nawet byli wspólnie trenerami Wietnamskich zawodników vovinam. Może gdyby on też tutaj był, moja ocena poszłaby do góry...

Odpowiedz do tematu